• Gebruikers 32076
  • Artikelen 18
  • Hits op artikelen 452217

We hebben 55 gasten en geen leden online

De competitie wordt weer gestart en ook de PK's gaan weer aan de gang. 

Als er leden van BC Zeeland deelnemen aan deze wedstrijden, kunt u hier lezen wanneer en waar ze moeten spelen met de bijbehorende informatie. Veel plezier.

Voor een totaaloverzicht van alle te spelen districtsfinales van het district Oss volg deze link


Klik HIER voor een overzicht van de te spelen wedstrijden.

Inschrijfformulier electronisch

Inschrijfformulier handmatig

 

De Wedstrijden: 

Gewestelijke finale libre klein open dames (0.300 - 5.000).

Biljartvereniging Petersberg/De Snelpost heeft van vrijdag 22 t/m zondag 24 maart de organisatie in handen van de gewestelijke finale libre klein open dames (0.300 – 5.000).

Onze vereniging wordt vertegenwoordigd door Jeannette Habraken en Jolanda Bongers

Er wordt gespeeld op interval met een beurtenlimiet van 50

Meer info over deze finale vindt u hieronder.

Wedstrijd GF libre klein open dames (0.300 - 5.000)
Partijlengte Interval
Beurtenlimiet 50
Lokatie Petersberg/De Snelpost
  Agnietenstraat 88
  6822 JW  Arnhem             Tel: 026 - 78 54 419 
Speeldata Vrij 22, Za 23 en Zo 24 maart
Organisatie Petersberg
Wedstrijdleiding Robert Aaldering               Tel: 06 - 20 30 11 46

Finalisten:

1. Renate Geluk BV West-Peter 1.67 47
2. Myra Erpeka De Methorst 1.57 45
3. Jeannette Habraken BC Zeeland/deBrand software 1.52 45
4. Yvonne v/d Zee-Kranenburg BV West-Peter 1.50 45
5. Anneke Lindeman Petersberg 1.49 43
6. Joke v Alebeek-v/d Wiel BV De Hazelaar 1.31 41
7. Marga Klein BV Maassingel 1.27 39
8. Jolanda Bongers BC Zeeland/deBrand software 0.68 27

De kampioene wordt afgevaardigd naar de nationale finale en die wordt gespeeld van vrijdag 17 t/m zondag 19 mei.

De organisatie is dan in handen van BV Carambole, Boutensteinseweg 2B in Rumpt.

Wij wensen alle dames veel succes en sportieve strijd!!!

 

 

Districtsfinale 1e klas bandstoten (1.70 - 2.50).

Van donderdag 21 t/m zaterdag 23 maart wordt er in Uden gespeeld om de districtstitel 1e klas bandstoten.

De deuren van SIS Billiard Center gaan op donderdag  om 18.45 uur open voor de 7 deelnemers die zich hebben weten te kwalificeren voor deze finale.

Onze vereniging wordt vertegenwoordigd door Rien v Gaal en Hans v Erp.

Er wordt gespeeld met een beurtenlimiet van 50.

Meer info over deze finale vindt u hieronder.

Wedstrijd DF 1e klas bandstoten (1.70 - 2.50)
Partijlengte 55 car
Beurtenlimiet 50
Lokatie SIS Billiard Center
  Neringstraat West 1
  5401 GB  Uden           Tel: 06 - 19 41 85 19 
Speeldata Do 21,  Vr 22 en Za 23 maart
Organisatie Germenzeel
Wedstrijdleiding Joop Kampert             Tel: 06 - 30 45 44 89

Finalisten:

1. Theo v Dinther   De Leeuwerik 2.40 55
2. Theo v/d Wetering Jong Geleerd 2.21 55
3. Rien v Gaal BC Zeeland/deBrand software 2.20 55
4. Mari Kuijpers DVK 2.15 55
5. Hans v Erp
BC Zeeland/deBrand software 2.08 55
6. Mark Vos BV Wittenberg 1.858 55
7. Hennie v Vught Germenzeel 1.71 55

 Waar de gewestelijke finale gespeeld wordt is op dit moment nog niet bekend maar de speeldata zijn van vrijdag 12 t/m zondag 14 april.

Wij wensen iedereen veel succes en sportieve strijd!!!

 

 

Gewestelijke finale Hoofdklasse bandstoten (2.50 - 4.00).

Van vrijdag 19 t/m zondag 21 april wordt er in Bergharen gespeeld om het gewestelijk kampioenschap hoofdklasse bandstoten.

De lengte van de partijen bedraagt 75 car. met een beurtenlimiet van 30.

Namens onze vereniging gaat hieraan deelnemen: Joey Bongers.

Meer info over deze finale vindt u hieronder.

Wedstrijd GF Hoofdklasse bandstoten (2.50 - 4.00)
Partijlengte 75 car.
Beurtenlimiet 30
Lokatie "De Zandloper" 
  De Weem 1
  6617 BG Bergharen           Tel: 0487 - 53 20 72 
Speeldata Vrij 19, Za 20 en Zo 21 april
Organisatie Vriendenkring
Wedstrijdleiding Gerard Buijs                     Tel: 06 - 12 42 96 11

Finalisten:

1. Marco Jansen Kaketoe '80 3.75 75
2. Harold Megens Kerkzicht 3.70 75
3. Piet Leermakers BV De Hazelaar 3.51 75
4. Ruud v Loosbroek Kerkzicht
3.18 75
5. Stefan Vissers BV De Hazelaar 3.11 75
6. Joey Bongers BC Zeeland/deBrand software 3.04 75
7. Rene Ketels Paperclip 2.91 75
8. Wilfred Clement Kerkzicht 2.89 75

De kampioen wordt afgevaardigd  naar de nationale finale en die wordt  gespeeld  bij 't Vrijthof, Molenstraat 6 in Oirschot.

Wij wensen iedereen veel succes en sportieve strijd!!!

 

De Uitslagen:


Gewestelijke finale libre klein open dames (0.300 - 5.000).

De gewestelijke finale dames libre, gespeeld in Arnhem, is gewonnen door Yvonne van der Zee-Kranenburg.

Spanning tot de laatste ronde.

In de 4e ronde moest Yvonne nog toestaan dat Renate Geluk met 8 punten bovenaan in het klassement te vinden was.

In de 5e ronde kwamen de kemphanen tegenover elkaar te staan en Yvonne liet er in deze partij geen twijfel over bestaan wie er op dat moment de sterkste was.

Met een overtuigende 45 – 31 in 17 beurten legde zij de basis voor het kampioenschap.

Toch ging het de volgende ronde weer mis; verlies tegen Myra Erpeka en Renate wint van Jeannette Habraken wat Renate weer de koppositie oplevert.

In de laatste ronde zet ze de kroon op het werk door winst op Jeannette.

Renate kan in haar partij tegen Myra geen vuist meer maken en verliest haar partij.

Mede door dit verlies komen beide dames op 10 punten maar het percentage valt uyi in het voordeel van Yvonne.

Goede derde werd Anneke Lindeman die een bijzonder sterk slotoffensief inzette, 6 punten uit 3 partijen, waardoor zij én Jeannette én Myra achter zich wist te laten.

Myra en Jeannette wisten allebei hun partij uit te maken in 13 beurten wat hun het fraaie moyenne opleverde van 3.46.

De hoogste serie mocht ook achter de naam van Myra gezet worden. Zij bracht het tot een serie van 15

Yvonne mag zich op gaan maken voor het spelen van de nationale finale.

Deze finale wordt gespeeld op vrijdag 17 en zaterdag 18 mei in Rumpt bij BV Carambole, Boutensteinseweg 2b.

Wij wensen haar daar veel succes toe!!!

De uitslag in Arnhem; (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Yvonne van der Zee BV West-Peter 10 299 167 1.79 2.64   9
2. Renate Geluk BV West-Peter 10 300 157 1.91 2.76 13
3.  Anneke Lindeman Petersberg 10 283 205 1.38 1.59 13
4. Myra Erpeka De Methorst   8 282 168 1.67 3.46 15
5. Jeannette Habraken BC Zeeland/deBrand software   7 278 172 1.61 3.46 11
6. Marga Klein BV Maassingel   6 219 172 1.27 2.29 12
7. Jolanda Bongers BC Zeeland/deBrand software   3 129 205 0.62 1.08   4
8. Joke v Alebeek BV De Hazelaar   2 220 186 1.18 1.24   8

 

 Onze dames in actie (archieffoto's)

 DF 3e klas libre 3 Copy

             Jeannette Habraken

 DF 4e klas libre Jolanda Copy

                                           Jolanda Bongers

 

 

 

 

Districtsfinale 1e klas bandstoten (1.70 - 2.50).

De districtsfinale bandstoten 1e klas werd op 2 dagen gespeeld bij SIS is Uden.

Op donderdag kwamen de deelnemers  uitgerust binnen om aan het karwei te beginnen.

Na de 1e speeldag had er al een kleine schifting plaatsgevonden. Theo v Dinther ging samen met Rien v Gaal aan kop van het klassement. Beide spelers hadden 6 punten en de moyennes lagen nog niet zo héél ver uit elkaar.

De 2e speeldag zou er heel anders uit gaan zien.

Theo bleef zijn partijen winnen en Rien moest lijdzaam toezien hoe Theo verder en verder uitliep op de rest van het veld. Rien zelf kon geen partij meer in winst omzetten en moest ook nog toestaan dat Mari Kuijpers hem in het klassement voorbijging.

Theo ging in de laatste partij tegen Theo v/d Wetering geen fouten meer maken en ook deze partij wist hij in 21 beurten naar zijn hand te zetten. Ongeslagen kampioen worden blijft voor iedere spelers toch iets te hebben. Het is ook een knappe prestatie.

Mede door zijn winst op Rien wist Mari nog op te klimmen naar de 2e plek, wat hem, samen met Theo, een plaats in de gewestelijke finale opleverde.

De kortste partij werd afgeleverd door de kampioen; hij had slechts 12 beurten nodig om zijn totaal van 55 caramboles bij elkaar te tikken.

De hoogste serie kwam op naam van Theo v/d Wetering; hij produceerde een serie van 18.

De uitslag in Uden: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Theo v Dinther De Leeuwerik 12 330 116 2.84 4.58 15
2. Mari Kuijpers DVK   8 271 147 1.84 2.39 11
3.  Rien v Gaal BC Zeeland/deBrand software   6 287 137 2.09 3.23 16
4. Hennie v Vught Germenzeel   6 287 164 1.75 2.11 12
5. Hans v Erp BC Zeeland/deBrand software   5 297 134 2.21 2.61 14
6. Theo v/d Wetering Jong Geleerd   4 245 152 1.61 2.29 18
7. Mark Vos BV Wittenberg   1 250 162 1.54 2.11 11

 

 

Het erepodium in Uden:

VLNR: Mari Kuijpers, Theo v Dinther, Rien v Gaal 

DF 1e klas bandstoten Copy

 

 

                                           De Zeelandse spelers in Uden

IMG 6837 Copy

                     Rien v Gaal

IMG 6838 Copy

                        Hans v Erp

Zowel Theo als Mari gaan deelnemen aan de gewestelijke finale en die wordt gespeeld van vrijdag 12 t/m zondag 14 april.

Plaats van handeling is café-zaal Groentjes, Kapelstraat 3a in Rijkevoort.

De organisatie is in handen van ’t Zwaantje.

Wij wensen alle deelnemers veel succes en sportieve strijd!!!

                  

 

Gewestelijke voorwedstrijd hoofdklasse bandstoten

Joey Bongers heeft in Boxtel deelgenomen aan de gewestelijke voorwedstrijd hoofdklasse bandstoten en heeft daar een prima resultaat behaald.

Er moesten in totaal 4 wedstrijden gespeeld worden waarvan hij er 3 wist te winnen.
Helaas ging de laatste partij verloren maar hij wist zich te verzekeren van een plaats in de gewestelijke finale.
Zijn beste partij speelde hij uit in 20 beurten en zijn hoogste serie was 15.

De uitslag in Boxtel; (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Marco Jansen Kaketoe '80 8 300 80 3.75 5.76 15
2. Piet Leermakers BV De Hazelaar 6 299 85 3.51 3.94 13
3.  Joey Bongers BC Zeeland/deBrand software 6 265 87 3.04 3.75 15
4. Hans Hulsen Het Wapen van Eerschot 2 248 90 2.75 5.00 22
5. Max Coppes De Vriendenkring 2 208 80 2.60 3.12 15
6. Stefan Vissers BV De Hazelaar 0 237 76 3.11 ------ 15

 

 

 

Districtsfinale 2e klas bandstoten (1.20 - 1.70).

Antoon Derckx heeft in zijn eigen clubhuis beslag weten te leggen op de districtstitel 2e klas bandstoten.
Maar deze titel kreeg hij zeer zeker niet cadeau.
In de 1e ronde kwam hij tot winst maar kwam mede door zijn moyenne op de 3e plaats terecht.
In zijn partij tegen clubgenoot Wim v/d Locht kwam hij wederom tot winst en klom hij op naar de 2e plaats.
In ronde 3 moest Bas v Kessel het hoofd buigen voor Antoon, die mede door deze overwinning aan kop van het klassement kwam te staan.
Deze positie wist hij tot het einde toe te verdedigen.
In ronde 6 werd het pleit beslecht toen zijn directe rivaal Harrie v Bommel niet tot de volle winst wist te komen en 1 kostbaar punt liet liggen.
Antoon wist zijn partij wel in winst om te zetten en toen was het verschil bij het ingaan van de laatste ronde 3 punten en zodoende was de kampioen al bekend voordat ronde 7 gespeeld werd.
In de laatste partij kwam hij tegen zijn rivaal Harrie v Bommel te staan, maar deze partij was puur voor de statistieken.
Het werd een afgetekende overwinning voor Harrie die met 40 – 29 aan het langste eind trok en mede door deze overwinning zijn 2e plaats veilig wist te stellen.
Goede 3e werd Martien v/d Aa die met 8 matchpunten op gepaste afstand bleef van de koplopers.
Antoon en Harrie gaan ons district vertegenwoordigen op de gewestelijke finale en die wordt gespeeld van vrijdag 5 t/m zondag 7 april in Nijmegen bij Café biljart de 3Sprong aan de Koninginnelaan 28 in Nijmegen.

Wij wensen daar beide spelers veel succes!!

De kortste partij kwam op naam van de kampioen; hij wist zijn partij uit te maken in 19 beurten wat hem een moyenne opleverde van 2.10
De hoogste serie werd met 11 treffers gemaakt door Wim v/d Locht.

Jeannette Habraken nam namens onze vereniging deel aan dit kampioenschap. Het zou helaas niet haar toernooi worden. 

Ze wist geen enkele partij in winst om te zetten en met een algemeen moyenne van 0.61  bleef ze ver onder haar kunnen.
Helaas, maar volgend jaar nieuwe ronde, nieuwe kansen!

De uitslag in Volkel; (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Antoon Derckx Jong Geleerd 12 269 186 1.44 2.10 10
2. Harrie v Bommel Germenzeel 11 259 183 1.41 1.81 10
3.  Martien v/d Aa Jong Geleerd   8 242 174 1.39 2.22   9
4. Wim v/d Locht Jong Geleerd   8 256 216 1.18 1.60 11
5. Peter Nederkoorn SOKO   6 258 193 1.33 1.73   9
6. Ton Duurland Jong Geleerd   6 111 157 0.70 1.17   7
7. Bas v Kessel Touché   5 265 197 1.34 1.73 10
8. Jeannette Habraken BC Zeeland/deBrand software   0 139 226 0.61 -------   7

 

DF 2e klas bandstoten Copy 

Het erepodium in Volkel.

VLNR: Martien v/d Aa (3e), kampioen Antoon Derckx, Harrie v Bommel (2e)

DF 3e klas libre 3 Copy 

Jeannette bezig met haar wedstrijd

                

Gewestelijke voorwedstrijd libre klein dames open. (0.300 - 5.000).

BC Zeeland was met een overmacht aan dames aanwezig op de gewestelijke voorwedstrijden dames libre. 

Simone Schuurmans moest het in haar eentje zien te klaren tegenover deze overmacht.

Dat is haar niet gelukt maar de spanning en het onderlinge plezier was er niet minder om.

Met slechts 1 verliespartij werd Jeannette Habraken 1e, direct gevolgd door Jolanda Bongers die een ijzersterk toernooi speelde.

Goede derde werd Manuela v Boxtel die net als Jolanda 4 matchpunten wist te behalen maar het qua percentage af moest leggen tegen Jolanda.

De kortste partij en de hoogste serie kwamen op naam van Jeannette.; zij speelde haar beste partij uit in 17 beurten en haar hoogste serie bedroeg 9.

Zowel Jeannette als Jolanda gaan ons district vertegenwoordigen in Arnhem waar zij de gewestelijke finale gaan spelen.

Dit toernooi wordt georganiseerd door Petersberg van vrijdag 22 t/m zondag 24 maart.

Wij wensen alle dames daar veel succes en sportieve strijd!!!

De uitslag in Zeeland: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Jeannette Habraken BC Zeeland/deBrand software 6 167 107 1.56 2.52 9
2. Jolanda Bongers BC Zeeland/deBrand software 4   92 118 0.77 1.13 6
3.  Manuela v Boxtel BC Zeeland/deBrand software 4 136 118 1.15 1.60 8
4.  Simone Schuurmans Touché 2   72 143 0.50 0.55 4

                                      Dames libre 2022 1 1

                                                                                            "Onze" dames

 

Districtsfinale 3e klas bandstoten (0.25 - 1.20).

BC Zeeland had de organisatie in handen van de districtsfinale 3e klas bandstoten en kregen in de persoon van Bert v Hoorn een waardig kampioen en een prima afvaarding naar de gewestelijke finale.

Van meet af aan was Bert bovenaan in het klassement te vinden. In de 3e ronde hoefde hij niet in actie te komen en toch wist hij op de 1e plaats te blijven. De concurrentie zat ook niet echt stil maar niemand kon hem 2 punten ontfutselen.

Tot de laatste ronde…!

In deze ronde kreeg hij Henry Wibier als tegenstander en Henry deed zijn sportieve plicht en wist Bert zijn 1e en enige nederlaag toe te brengen in dit toernooi.

Zou Piet Tilders hier zijn slag kunnen slaan en gelijk kunnen komen qua wedstrijdpunten met Bert?

Helaas voor Piet maar Richard gaf hem geen schijn van kans en in 23 beurten was er winst voor Richard en Piet bleef op een schamele 8 punten steken.


Jolanda Bongers kwam uit voor onze vereniging en wist een prima 4e plaats te bereiken. Ze wist de winst- en verliespartijen mooi in evenwicht te houden.

Haar beste partij speelde ze in de 4e ronde en wist haar aantal van 15 te maken caramboles in 27 beurten bij elkaar te spelen. Een mooie prestatie.

Helaas voor haar viel ze net buiten het podium maar ze zal ongetwijfeld tevreden zijn  met het behaalde resultaat.

Bert kwam 2 caramboles tekort om ongeslagen kampioen te worden.

Maar toch kan hij terugkijken op een geslaagd toernooi.

Hij wist in de partij tegen Richard Vos een hoogste serie neer te zetten van 11 wat ook meteen de hoogste serie van het toernooi werd en hij wist tot tweemaal toe een partij uit te maken in 17 beurten wat dus ook meteen de kortste partij van het toernooi zou worden.

Al met al mooie cijfers.

Zowel Bert als Piet gaan ons district vertegenwoordigen op de gewestelijke finale en die wordt gespeeld van 22 t/m 24 maart in Boxtel bij ’t Ivoor.

Wij wensen beide spelers daar veel succes!!!

De uitslag in Zeeland: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Bert v Hoorn SOKO 10 142 135 1.05 1.41 11
2. Piet Tilders SOKO   8 109 142 0.76 1.31   5
3.  Henry Wibier BV Wittenberg   8   90 155 0.58 0.75   4
4. Jolanda Bongers BC Zeeland/deBrand software   6   72 168 0.42 0.55   5
5. Martien v/d Aa Jong Geleerd   6 166 157 1.05 1.38   9
6. Richard Vos Touché   4 111 157 0.70 1.17   7
7. Miranda v Bakel Touché   0 139 180 0.77 ------   6

 

DF 3e klas bandstoten Copy 

VLNR: Henry Wibier (3e), kampioen Bert v Hoorn en Piet Tilders (2e)

DF 4e klas libre Jolanda Copy

 De Zeelandse inbreng in de persoon van Jolanda Bongers (archieffoto)

 

Districtsfinale 1e klas driebanden groot (0.200 - 0.400).

De organisatie van de districtsfinale 1e klas driebanden groot was in handen van Germenzeel en zij zagen hoe Bas v Kessel van begin tot eind de touwtjes stevig in handen had.

In zijn 1e partij tegen Mari Kuijpers wist hij in 49 beurten de winst naar zich toe te trekken  en de 2e partij tegen Antoon v/d Brand had hij de volle 60 beurten nodig om tot 19 caramboles te komen. Hij kwam dus 1 punt tekort om wederom 2 punten toe te voegen aan zijn totaal. Het bleef nu slechts bij 1 punt.

Zijn laatste partij tegen Geert v Lith schoot hij figuurlijk uit zijn slof. In slechts 29 beurten snelde hij naar de eindstreep wat hem een fraai moyenne opleverde van 0.689.

Dit was tevens de kortste partij van het toernooi.

Mari Kuijpers werd fraai tweede met dus zijn 1e verliespartij tegen Bas v Kessel.

Zijn partijen tegen resp. Geert en Mari werden keurig gewonnen in 42 en 41 beurten.

Geert v Lith kwam slechts éénmaal tot winst en dat was in zijn openingswedstrijd tegen Antoon v/d Brand. Hij wist in 44 beurten de winst binnen te halen.

Geert maakte een serie van 6 en dat was goed voor de hoogste serie van het toernooi.

Antoon wist in deze finale helaas geen enkele partij in winst om te zetten en een 4e plaats was zijn deel.

De uitslag in Uden: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Bas v Kessel Touché 5 59 138 0.427 0.689 3
2. Mari Kuijpers DVK 4 56 132 0.424 0.487 5
3.  Geert v Lith BV Uden 2 49 115 0.426 0.454 6
4.  Antoon v/d Brand BC Zeeland/deBrand software 0 34 145 0.234 ------ 3

 

DF 1e klas driebanden groot 2

VLNR, Mari Kuijpers, Bas v Kessel en Geert v Lith.

Zowel Bas als Mari gaan ons district vertegenwoordigen op het gewest en deze finale wordt gespeeld van 22 t/m 24 maart.

Plaats van handeling is: D’n Boerenbond, Boterdijk 59 in Siebengewald.

BV De Zwijntjes heeft dan de organisatie in handen.

Wij wensen alle deelnemers daar veel succes en sportieve strijd!!!

DF 1e klas driebanden groot Copy

 Antoon bezig met zijn partij

 

 

Gewestelijke finale 4e klas libre klein (0.00 - 1.40).

Van vrijdag 12 t/m zondag 14 januari werd er in Uden gestreden om de gewestelijke titel 4e klas libre.

Ons district werd vertegenwoordigd door Bart v/d Valk van BC Zeeland en Adri Nederkoorn van SOKO.

Beide heren wisten niet tot een podiumplaats te geraken.

In de 3e ronde stond Adri nog op een fraaie 2e plaats met 4 punten en Bart stond voorlaatste met 2 punten.

In ronde 4 werden de bordjes verhangen; Adri ging van de 2e naar de 4e plaats en Bart wist zich op te werken naar de 5e plaats.

Dit was slechts van korte duur. In de 5e ronde wisten zowel Adri als Bart hun partij niet winnend af te sluiten en zodoende gingen zij weer plekken inleveren op de ranglijst.

In ronde 6 komen de heren tegenover elkaar te staan.

Bart maakt korte metten en laat Adri op 12 caramboles achter.

Mede door deze overwinning en het feit dat zijn concurrenten kostbare punten laten liggen, weet Bart zich weer op te werken naar de 4e plaats.

In de laatste ronde winnen zowel Adri als Bart hun partij en komen op gedeeld  op 6 punten.

Het % beslist uiteindelijk en zodoende weet Bart op de 6e plaats te eindigen en Adri op de 7e plaats.

Kampioen in Uden werd Ronald Lammers van de Rhedense Leeuw.

Ronald heeft van meet af aan de koppositie in handen gehad.

In de 2e ronde moest hij een gelijkspel toestaan aan Corry v/d Laar en alleen Adri Nederkoorn wist hem in de laatste partij op de knieën te krijgen.

Maar toen was het kampioenschap al een feit.

Corry v/d Laar scoorde met 11 treffers de hoogste serie van het toernooi en de kortste partij kwam op naam van Hans Aalders; hij wist zijn 43 caramboles in 18 beurten bij elkaar te tikken.

Ronald gaat nu deelnemen aan de nationale finale en die wordt gespeeld van vrijdag 15 t/m zondag 17 maart in Warmenhuizen.

Wij wensen hem daar veel succes!!!

De uitslag in Uden: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Ronald Lammers De Rhedense Leeuw 11 257 182 1.41 1.76 10
2. Corry v/d Laar KOT   8 262 190 1.37 1.95 11
3.  Hans Aalders DWS Central   8 273 200 1.36 2.38 10
4.  Frans Stanko Vriendenkring   8 244 237 1.02 1.50   9
5. Chantal Gerrist-Veldt BV Renkum   6 220 215 1.02 1.09   9
6. Bart v/d Valk BC Zeeland/deBrand software   6 217 223 0.97 1.19   8
7. Adri Nederkoorn SOKO   6 234 244 0.95 1.14 10
8. Joke v Alebeek-v/d Wiel BV De Hazelaar   3 225 205 1.09 1.36   8

 

 

 Deelnemers GF 4e klas libre Copy

Boven VLNR: Hans, Chantal, Adri, Joke

Onder VLNR: Frans, Ronald, Corry, Bart

 Pdium GF 4e klas libre Copy

Het erepodium in Uden:

VLNR: Corry Ronald, Hans

 

GF 4e klas libre Bart vd Valk Copy

Bart geconcentreerd in actie

 

Districtsfinale 1e klas libre (4.00 - 7.00).

Van 4 t/m 6 januari had Germenzeel uit Uden de organisatie in handen van de districtsfinale 1e klas libre.

Onder de deelnemers de kersverse kampioen van het KDO 2023, Frits v Beljouw.

Dat hij op een indrukwekkende manier het kampioenschap van Oss op zijn naam wist te schrijven, was zéér zeker geen bevlieging.

In Uden wist hij het kampioenschap ongeslagen op zijn naam te zetten, maar dit ging niet zonder slag of stoot.

In de 1e ronde leed hij namelijk puntverlies. Hij wist wel als 1e zijn partij uit te maken, maar zijn tegenstander wist in de nabeurt nog gelijk te maken.

In het verdere verloop van de wedstrijden was het regelmatig stuivertje wisselen aan de kop van het klassement.

In de 5e ronde gaat Theo v Dinther aan kop met 8 punten, direct gevolg door Frits met 7 punten.

Carel Hurkmans is goede 3e met 6 punten en ook Carel heeft nog zicht op een finaleplaats.

In de 6e ronde komen de kemphanen Frits en Theo elkaar tegen.

Frits weet in 19 beurten zijn partij winnend af te sluiten en voegt 2 kostbare punten toe aan zijn totaal.

Carel komt, mede door  winst op Harrie v Bommel, ook op 8 punten en blijft op de 3e plaats staan met een iets lager moyenne dan Theo.

De laatste partij zal de beslissing moeten brengen.

Maar Frits laat er geen twijfel over bestaan wie de beste is.

In slechts 17 beurten snelt hij naar de overwinning en is de kampioenstitel een feit.

Ook Theo weet zijn laatste partij winnend af te sluiten maar kan met deze overwinning slechts zijn 2e plaats veilig stellen.

De beste partij van het toernooi mocht Theo wel op zijn naam schrijven. In notabene de laatste wedstrijd trok hij nog een keer flink van leer en wist zijn partij in 12 beurten uit te maken.

De hoogste serie werd opgeëist door de kampioen met een serie van 71!!! Klasse.

Zowel Frits als Theo gaan ons district vertegenwoordigen op het gewest en ook de gewestelijke finale wordt georganiseerd door Germenzeel en ook dan is SIS Billiard Center weer gastheer voor de spelers.

Deze finale wordt gespeeld van vrijdag 2 t/m zondag 4 februari. Wij wensen beide spelers veel succes!!!

De uitslag in Uden: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Frits v Beljouw Germenzeel 11 750 113 6.63   8.92 71
2. Theo v Dinther De Leeuwerik 10 725 139 5.21 10.41 50
3.  Carel Hurkmans BC Zeeland/deBrand software   8 643 147 4.37 6.25 26
4.  Rien v Gaal BC Zeeland/deBrand software   6 618 114 5.42 6.57 41
5. Hans v Erp BC Zeeland/deBrand software   5 707 146 4.84 5.89 28
6. Henk Vugts Jong Geleerd   2 442 143 3.09 3.78 36
7. Harrie v Bommel Germenzeel   0 467 158 2.95 ----- 23

IMG 6858 Copy

Het erepodium in Uden:

VLNR: Theo v Dinther (2e), kampioen Frits v Beljouw en Carel Hurkmans (3e)

Onze deelnemers in Uden:

 IMG 6840 Copy

Carel Hurkmans            

 IMG 6837 Copy

Rien v Gaal

 IMG 6838 Copy

Hans v Erp

 

NB:

Het is jammer dat er weinig animo is voor het biljarten, zowel het actief spelen als het supporteren van de spelers.

Een positieve uitzondering is Annie v Bommel.
Als haar man Harrie moet spelen is ze altijd aanwezig en is ze nauw betrokken met het spel van Harrie maar ook met het spel van de overige deelnemers.

Annie, wij hopen dat we nog lang van jouw aanwezigheid in de diverse biljartlokaliteiten mogen genieten. 

Tot de volgende wedstrijd!!!

 

 Annie v Bommel Copy

 

 

Gewestelijke finale 2e klas driebanden klein

Bij DWS Central in Nijmegen gingen Bas v Kessel en Ronald de Groot hun finale spelen in de 2e klas driebanden klein.

Hier zou het in de laatste ronde moeten gebeuren met 3 spelers op 8 punten en 3 spelers op 6 punten.

Bij het ingaan van de laatste ronde staat Piet v Berkel op 8 punten en zijn laatste partij moet hij tegen Gavin Balk die eveneens 8 punten heeft.

Op de andere tafel gaat Jacky spelen tegen Sjef en ook deze partij is belangrijk voor het eindklassement.

Ook de partij van René Kapel tegen Jos v/d Veerdonk kan het eindklassement nog danig op zijn kop zetten.

Gavin en Piet maken er een bloedstollend spannende wedstrijd van en in 49 beurten trekt Gavin aan het langste eind en weet Piet met het kleinst mogelijke verschil van slechts één hele carambole het nakijken te geven.

Jacky had 35 beurten nodig om tot 25 car. te komen en Sjef kon daar slechts 7 treffers tegenover zetten.

Mede door deze verliespartij zag Sjef een podiumplaats in rook opgaan en Jacky wist zich op te werken van de 6e naar de 3e plaats en dus een podiumplek.

René wist zich in 37 beurten te ontdoen van Jos en zodoende maakte hij een sprong in het klassement van de 5e naar de 2e plek.

De kortste partij kwam op naam van Sjef Sengers; in 26 beurten had hij zijn 20 punten te pakken.

Lange tijd zag het ernaar uit dat Sjef Sengers er met de hoogste serie vandoor zou gaan.

In de 2e ronde scoorde hij een serie van 10.

Toch zou dat niet genoeg zijn. In de 5e ronde ging Piet v Berkel daar overheen met een serie van 12. Bijzonder knappe prestatie!!!

 De “Osse”inbreng kwam helaas niet verder dan de laatste twee plaatsen.

Bas v Kessel werd met 6 matchpunten en een algemeen moyenne van 0.610 7e en Ronald de Groot moest genoegen nemen met de laatste plaats met 2 punten en een algemeen moyenne van 0.424


Gavin gaat door naar de nationale finale en die wordt gespeeld van vrijdag 19 t/m zondag 21 januari in Hoogeveen.

De organisatie berust bij HBC.

Wij wensen hem daar veel succes!!

De uitslag in Nijmegen: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Gavin Balk Petersberg 10 160 285 0.561 0.862   5
2. René Kapel Petersberg   8 158 236 0.669 0.833   6
3.  Jacky Ritmeijer BV De 3sprong   8 157 251 0.625 0.833   5
4.  Piet v Berkel Rio-Bar   8 162 260 0.623 0.961 12
5. Sjef Sengers Vriendenkring   8 140 284 0.492 0.862 10
6. Jos v/d Veerdonk BV De Linden   6 154 234 0.658 0.925   4
7. Bas v Kessel Touché   6 141 231 0.610 0.892   6
8. Ronald de Groot BC Zeeland/deBrand software   2 109 257 0.424 0.657   5


Ronald de Groot RF 2e klas driebanden

Ronald in actie

 

Districtsfinale 3e klas libre klein (1.40 - 2.40).

In Volkel bij Jong Geleerd gingen 8 spelers de confrontatie aan met elkaar met als inzet de districtstitel 3e klas libre.

De organiserende vereniging had een afvaardiging van 3 personen op deze finale en dit overtal wist zich aan het eind van het toernooi goed uit te betalen.

Ton Duurland werd met overmacht kampioen. Hij duldde niets of niemand in zijn naaste omgeving en met een klinkende 14 punten werd hij ongeslagen kampioen van de 3e klas libre.

Rob van ’t Hul wist zich ook nog op het podium te spelen, ondanks dat hij zijn partij tegen Ton  Duurland niet in winst wist om te zetten.

Het verschil met de nr 3 Ad v/ Ven was dermate groot dat deze verliespartij geen gevolgen had voor de eindrangschikking.

Ton Duurland wist ook nog de kortste partij in de boeken te krijgen In 14 beurten wist hij een partij winnend af te sluiten.

Rob van ’t Hul tekende voor de hoogste serie; hij maakte er 13 op rij.

Ton Duurland is verhinderd voor de gewestelijke finale en daarom gaan Rob en Ad deze gewestelijke finale spelen.

Dat gaat gebeuren van vrijdag 12 t/m zondag 14 januari en er wordt gespeeld bij ’t Ivoor in Boxtel.

Wij wensen hun daar veel succes!!!

De eindstand in Volkel: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Ton Duurland Jong Geleerd 14 329 167 1.97 3.35 11
2. Rob van 't Hul SOKO 10 292 196 1.48 2.38 13
3.  Ad v/d Ven Jong Geleerd   6 326 174 1.87 3.43 12
4.  Ton Kandelaars BC Zeeland/deBrand software   6 356 209 1.70 2.12 11
5. Piet Tilders SOKO   6 247 207 1.19 1.72 11
6. Wim v/d Locht Jong Geleerd   6 330 223 1.47 1.75   9
7. Bert v Hoorn SOKO   6 248 191 1.29 1.74 10
8. Jeannette Habraken BC Zeeland/deBrand software   2 235 193 1.21 1.50   8

 

DF 3e klas libre 2 Copy 

Het erepodium in Volkel: 

VLNR: Ad v/d Ven (3e), kampioen Ton FDuurland en Rob van 't Hul (2e)

 

DF 3e klas libre 1 Copy

Ton Kandelaars

DF 3e klas libre 3 Copy

Jeannette Habraken

                                                                                       

 


Districtsfinale 4e klas libre klein (0.30 - 1.40).

Van donderdag 16 t/m zaterdag 18 november werd er in Uden gestreden om de districtstitel 4e klas libre.

Van meet af aan was Bart v/d Valk van BC Zeeland/deBrand de gedoodverfde favoriet en deze favorietenrol wist hij ook waar te maken. Gedurende het toernooi wist hij de 1e plaats stevig in handen te houden, alleen in de latere nr 2 Adri Nederkoorn verslikte hij zich en wist in deze partij in 28 beurten slechts tot 27 car. te komen. In ronde 3 kwam Henry Wibier aan kop en zakte Bart naar de 3e plaats. Maar in ronde 4 werd alles weer hersteld en kwam Bart weer aan kop en zou die koppositie vasthouden tot het einde.

In ronde 6 stonden Bart en Manuela beiden op 10 punten, gevolgd door Adri met 8 punten.

Adri moest winnen van Joop om nog zicht te behouden op afvaardiging naar het gewest.

Manuela moest winnen van Bart om ook naar het gewest te kunnen. Spanning alom.
Bij een gelijkspel van de koplopers gaan zowel Bart als Manuela verder. Bij verlies van Manuela gaat Adri door. Voor Bart was het kampioenschap al in de pocket want hij stond qua percentage vér voor op zijn tegenstanders.

Maar een goed kampioen wil alles winnen en Bart deed zijn sportieve plicht en wist Manuela in 27 beurten te verslaan met 33 – 31.

Adri deed ook goede zaken om van Joop te winnen en met deze overwinning klom hij op naar de 2e plek en wist afvaardiging naar het gewest zeker te stellen.

De kortste partij en de hoogste serie kwamen op naam van de kampioen; in 15 beurten zijn wedstrijd winnend afsluiten en de hoogste serie van 17 maken. Mooi man!!

De gewestelijke finale wordt wederom georganiseerd door Germenzeel en zij doen dat van 12 t/m 14 januari.

1. Bart v/d Valk BC Zeeland/deBrand software 12 225 160 1.40 2.20 17
2. Adri Nederkoorn SOKO 10 239 172 1.38 1.68 10
3.  Manuela v Boxtel BC Zeeland/deBrand software 10 254 177 1.43 1.69 11
4.  Richard Vos Touché   6 224 161 1.39 1.94   8
5. Henry Wibier BV Wittenberg   6 192 200 0.96 1.14   6
6. Joop Kampert Germenzeel   6 170 166 1.02 1.57 10
7. Brian v/d Horst Touché   6 195 194 1.00 1.17   7
8. Jolanda Bongers BC Zeeland/deBrand software   0 111 164 0.67 0.00   4

 

DF 4e klas libre Copy 

Het erepodium van de 4e klas libre:

VLNR: Adri Nederkoorn (2e), kampioen Bart v/d Valk, Manuela v Boxtel (3e)

De inbreng van BC Zeeland: 

DF 4e klas libre Jolanda Copy

Jolanda Bongers

DF 4e klas libre Bart Copy

Bart v/d Valk

 

DF 4e klas libre Manuela Copy

Manuela v Boxtel

 

                  

 

Districtsfinale 2e klas driebanden klein.

 

BC Zeeland/deBrand software had afgelopen week de organisatie in handen van de districtsfinale 2e klas driebanden.

Door diverse afmeldingen werd er gespeeld met 6 deelnemers waaronder 4 leden van onze eigen vereniging.
Je zou denken dat de kampioen dan geleverd zou gaan worden door onze vereniging maar niets bleek minder waar te zijn.

Bij het ingaan van de laatste ronde stond Ronald bovenaan in het klassement, direct gevolgd door Bas v Kessel die 1 punt minder had.
Het zou een bijzonder spannende finale worden waarbij beide spelers de verdediging goed op orde hadden en weinig cadeau gaven.

Toch wist Bas als eerste zijn 25 caramboles bij elkaar te spelen en toen mocht Ronald nog een keer aanleggen voor het slotakkoord.
Wat normaal een zeker punt is, faalde Ronald bij de nabeurt. Hij mist zijn bal en bleef daardoor steken op 23 punten.

Henk de Klein wist zich met twee gewonnen wedstrijden op de laatste speeldag nog op het podium te spelen en voor Harrie de Groot en Antoon v/d Brand
restten enkel plaats 4 en 5 in het klassement.
Peter Nederkoorn wist helaas geen enkele partij in winst om te zetten en moest genoegen nemen met de laatste plaats.

De kortste partij en de hoogste serie kwamen op naam van Ronald de Groot; in slechts 36 beurten wist hij met overmacht te winnen van Peter Nederkoorn en de hoogste serie van 5 kwam ook uit zijn keu.

Bas v Kessel dus de kampioen van de 2e klas driebanden en hij gaat samen met Ronald ons district vertegenwoordigen op het gewest.
Deze gewestelijke finale wordt gespeeld van 8 t/m 10 december in Nijmegen.

Wij wensen  beide heren daar veel succes!!!

De uitslag in Zeeland: (resp: PP, car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Bas v Kessel Touché 7 117   265 0.441 0.595  4
2. Ronald de Groot BC Zeeland/deBrand software 6 115 253 0.454 0.694 5
3. Henk de Klein BC Zeeland/deBRand software 4 101 287 0.351 0.531 4
4. Harrie de Groot BC Zeeland/deBrand software 3 114 280 0.407 0.480 4
5. Antoon v/d Brand BC Zeeland/deBrand software 2   88 282 0.312 0.366 4
6. Peter Nederkoorn SOKO 0   66 255 0.258 0.000 3

DF 2e klas driebanden Copy

Boven VLNR: Peter Nederkoorn, Henk de Klein, Bas v Kessel
Onder VLNR: Ronald de Groot, Antoon v/d Brand, Harrie de Groot

Erepodium DF 2e klas driebanden klein Copy

Het erepodium in Zeeland:

VLNR: Henk de Klein (3e), Bas v Kessel (kampioen), Ronald de Groot (2e)

 

 

Districtsfinale 3e klas driebanden klein.

Van donderdag 12 t/m zaterdag 14 oktober werd er in café Wittenberg in Oss gestreden om de districtstitel 3e klas driebanden.

De helft van het deelnemersveld werd gevormd door leden van Jong Geleerd dus het moest raar gaan lopen als er geen leden van Jong Geleerd op het podium terecht zouden komen.

Toch werd het nog spannend op de zaterdag.

Na ronde 6 gespeeld te hebben stond Martien van der Aa op kop met 8 punten en Jeannette Hab raken en Ruud Willems zaten daar met 7 punten strak achter.

Ton Duurland had met 6 punten ook nog kansen op het podium maar hij was wel afhankelijk van zijn medespelers.

De laatste ronde fungeerde als scherprechter.

In een directe confrontatie wist Martien de partij tegen Jeannette in zijn voordeel te beslechten; in 43 beurten wist hij zijn benodigde 15 caramboles te produceren en Jeannette bleef op 9 caramboles steken.

Ook Ruud en Ton wisten hun partij vrij eenvoudig in winst om te zetten en mede door hun winstpartijen gingen beide spelers Jeannette voorbij in het klassement.

Het gehele podium in Oss was dus voor Jong Geleerd uit Volkel.

De kortste partij van het toernooi kwam op naam van Ruud; hij wist zijn 16 caramboles te maken in 27 beurten wat hem een particulier moyenne opleverde van 0.592.

De hoogste serie van het toernooi werd gemaakt door Ton Duurland. Hij kwam tot een serie van 5.

Zowel Martien als Ruud gaan door naar de gewestelijke finale en die wordt gespeeld van vrijdag 1 t/m zondag 3 december in Arnhem.

De organisatie is dan in handen van Petersberg – De Snelpost.

De uitslag in Oss: (resp: PP, car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Martien v/d Aa Jong Geleerd 10     99   314   0.315   0.428   3
2. Ruud Willems Jong Geleerd   9 105 332 0.316 0.592 3
3. Ton Duurland Jong Geleerd   8 125 327 0.382 0.542 5
4. Jeannette Habraken BC Zeeland/deBrand software   7   89 353 0.252 0.468 2
5. Piet Tilders SOKO   6   82 333 0.246 0.375 3
6. Martien Verstraten BC Zeeland/deBrand software   5   78 373 0.209 0.267 4
7. Bert v Berkum VDO   3 105 327 0.321 0.422 4
8. Wim v/d Locht Jong Geleerd   3 116 373 0.310 0.300 4

DF 3e klas driebanden Copy 

Het erepodium van de DF 3e klas driebanden klein louter en alleen Jong Geleerd.

VLNR: Ton Duurland (3e), kampioen Martien v/d Aa en Ruud Willems (2e)