:: Shirtsponsoren ::

Bezoekers
3205
Artikelen
20
Artikelen bekeken hits
262890

We hebben 11 gasten en geen leden online

ljartseizoen 20178 - 2018 loopt al weer ten einde maar het PK programma voor het nieuwe seizoen staat al weer online.

Als er leden van BC Zeeland deelnemen aan deze wedstrijden, kunt u hier lezen wanneer en waar ze moeten spelen met de bijbehorende informatie. Veel plezier.

 Klik  hier  voor een overzicht van de te spelen wedstrijden.

 

De Wedstrijden

Nationale finale Hoofdklasse libre (7.00 - 11.00)

Joey Bongers gaat als gewestelijk kampioen deelnemen aan de nationale finale hoofdklasse libre. 

Deze finale wordt gespeeld van 31 mei t/m 2 juni in café "De Ponderosa" te Bergen op Zoom.

Verder info omtrent deze wedstrijd vindt u hieronder.

Spelsoort : Hoofdklasse libre (7.00 - 11.00)
Speellokaal    : Café "De Ponderosa"  
    Fluwelenbroekstraat 45 - 47
    4611 JS  Bergen op Zoom                                                 Tel: 0164 - 23 05 08                                             
Partijlengte : 150 car.                       
Speeldagen : Vrij 31, Za 1 en Zo 2 juni 
Organisatie : BV  SVW
Wedstrijdleiding     :                                                                                                          

Finalisten:

1. J Snijders (Jordy)          Eijsden      BC Maarland      18.10  
2. I Marseille (Ivo) Brielle     Honky Tonk 14.15
3. W Kramer (Wesley)  Wormer Onder Ons Wormer 12.60
4. RC de Neef (Rob) Ruinerwold         Padberg 11.91
5. JHM Bongers (Joey) Zeeland BC Zeeland   9.75
6. MD v/d Rijt (Martin) Tilburg De Hoef   9.01
7. R Reyneke (Richard) Ede BV De Vink Ede   7.71
8. M Ernst (Marcel) Borculo BC Ivoor Groenlo     6.13

Alle spelers dienen op de eerste speeldag om 10:30 aanwezig te zijn!!!

Er wordt gespeeld volgens het Avé-systeem en de 1e ronde is als volgt:

Tafel 1   11.00 uur    Rob de Neef -    Joey Bongers 
Tafel 2 11:00 uur Wesley Kramer   - Martin v/d Rijt
Tafel 1 13:00 uur Ivo Marseille   - Richard Reyneke
Tafel 2 13:00 uur Jordy Snijders - Marcel Ernst

Wij wensen alle deelnemers veel succes en sportieve strijd!!!

 

 

Gewestelijke finale Hoofdklasse libre (7.00 - 11.00)

 Van vrijdag 5 t/m zondag 7 april heeft biljartvereniging Kerkzicht uit Nuland de organisatie in handen van de gewestelijke finale hoofdklasse libre.

Aangezien het district Veluwezoom slechts 1 afvaardiging heeft, heeft de wedstrijdleider besloten om van de resterende 3 districten de reservespeler met het hoogste

moyenne te vragen om de open plaats in te nemen. Derhalve speelt het district Oss met 3 biljarters deze gewestelijke finale.

Eén van deze 3 biljarters van het district Oss is Joey Bongers van onze vereniging.

Verdere info omtrent deze wedstrijd vindt u hieronder:

Spelsoort : Hoofdklasse libre (7.00 - 11.00)
Speellokaal    : Sportfoyer "De Hazelaar"  
    T.M. Kortenhorstlaan 8
    5244 GD  Rosmalen                                                   Tel: 073 - 52 14 742                                             
Partijlengte : 150 car.                       
Speeldagen : Vrij 5, Za 6 en Zo 7 april 
Organisatie : BV De Hazelaar
Wedstrijdleiding     : Rinus Persons                                                           Tel:  06 - 12 35 37 37                                               

Finalisten:

1. 141488   AJGM Korsten (André)          BV De Hazelaar      Den Bosch      12.00   UP
2. 202680 CGM Weemen (Riny) De Zwijntjes     Nijmegen 10.52  
3. 102887 AJAM Zwiers (Arie)  KOT Oss   9.45  
4. 205155 JFW Clement (Jan Hein) Kerkzicht         Oss   8.98  
5. 161311 CF Fasseur (Chris) BV 't Ivoor Den Bosch   8.87  
6. 215379 JHM Bongers (Joey) BC Zeeland Oss   8.54  
7. 165903 MBM Jansen (Marco) Kaketoe '80 Nijmegen   7.89  
8. 107210 FA Willemsen (Frits) BV Gelre Veluwezoom     6.64 D/HD

Alle spelers dienen op de eerste speelavond om 18:45 aanwezig te zijn!!!

Er wordt gespeeld volgens het Avé-systeem en de 1e ronde is als volgt:

Tafel 1   19.00 uur    Jan Hein Clement -    Chris Fasseur 
Tafel 2 19:00 uur Arie Zwiers   - Joey Bongers
Tafel 1 20:30 uur Riny Weemen   - Marco Jansen
Tafel 2 20:30 uur André Korsten - Frits Willemsen

De nationale finale van deze klasse wordt gespeeld van vrijdag 31 mei t/m zondag 2 juni in Bergen op Zoom.

Wij wensen alle deelneemsters veel succes en sportieve strijd!!!

 

Gewestelijke finale 1e klas libre (4.00 - 7.00) 


Rien v Gaal 
heeft zich geplaatst voor deze finale die gespeeld wordt bij Jong Geleerd in Volkel.

De wedstrijden beginnen op vrijdag 15 maart om 19.00 uur en verdere info omtrent deze wedstrijd vindt u hieronder.

Spelsoort : 1e klas libre
Speellokaal    : Jeugdhuis " De Sprong "
    Aert Willemsstraat 8
    5408 AL  Volkel                                                Tel: 0413 - 27 29 56                                
Partijlengte : 120 car.                         
Speeldagen : Vrij 15, Za 16 en Zo 17 maart 
Organisatie : Jong Geleerd
Wedstrijdleiding     : Mark Robben                                                   Tel: 06 - 24 78 00 17                                                 

Finalisten:

1. 130958  J Zeelen (John)                    6.89 Ons Genoegen Cuijk    Nijmegen
2. 236413  F Hasbani (Fouad)   6.46   BV 't Ivoor Den Bosch
3. 205153 WJPM Clement (Wilfred) 5.60 Kerkzicht Oss
4. 146566  MF de Haan (Marinus) 5.55 Kaketoe '80 Nijmegen
5. 216906  MH v Gaal (Rien) 5.50 BC Zeeland Oss
6. 110740 R Ketels (Rene) 5.27 Paperclip Veluwezoom
7. 229712  R de Cler (Rob)    4.23 De Snelpost Veluwezoom
8. 183337  PMJM v Erp (Peter)  3.95     Royal Events Palace Den Bosch

Alle spelers dienen op de eerste speelavond om 18:45 aanwezig te zijn!!!

Er wordt gespeeld volgens het Avé-systeem en de 1e ronde is als volgt:

Tafel 1   19.00 uur    Marinus de Haan -   Rien v Gaal
  20.30 uur Faoud Hasbani  - Peter v Erp   
         
Tafel 2 19:00 uur Wilfred Clement   - Rob de Cler
  20:30 uur John Zeelen  - Rene Langenbach

De nationale finale wordt gespeeld van vrijdag 5 t/m zondag 7 april in Hoogeveen.

Wij wensen alle deelnemers veel succes en sportieve strijd!

 

Voorwedstrijden 4e klas bandstoten (1.00 - 1.50)

Spelsoort :      
Partijlengte :                                 
Speeldagen :           
      NG = niet geklasseerd
      D gedegradeerde speler
      H   halve degradatie
      P   gepromoveerde speler

Organisatie en poule-indeling:

12256  BC Zeeland  Zeeland

   
1.         
2.    
3.      
4.        
5.      
         

13560  Jong Geleerd  Volkel

   
1.      
2.     
3.       
4.         
5.       
         

12057  Touché  Oss

Wo 16, Do 17 en Za 19 januari !!!!!

1.      
2.      
3.      
4.      
5.        

 

De 8 best geplaatste spelers (sters) gaan door naar de districtsfinale en die wordt gespeeld van 

Wij wensen alle spelers (sters) veel succes en sportieve strijd!!!!

 

 

De Uitslagen:

Nationale finale Hoofdklasse libre (7.00 - 11.00)

Wesley Kramer van biljartvereniging Onder Ons Wormer is in Roosendaal nationaal kampioen hoofdklasse libre geworden.

De als 3e geplaatste Kramer hoefde slechts éénmaal een nederlaag te incasseren.

In de voorlaatste ronde bleek Jordy Snijders in 8 beurten de sterkste van de twee te zijn.

Toch zou het in de laatste ronde nog spannend worden.

Wesley op 10 punten, gevolgd door Jordy en Rob met beiden 8 punten.

Met verlies van Wesley en winst van de beide andere spelers zou het moyenne nog een bepalende rol kunnen gaan vervullen.

Maar de laatste partij ging tussen Rob en Jordy die gewonnen werd door Rob. Met een eindmoyenne van 9.70 zou hij toch tekort komen mocht Wesley zijn partij verliezen.

Zover liet Wesley het niet komen.

In 13 beurten wist hij van Ivo Marseille te winnen en tevens zijn voorsprong uit te breiden naar 12 punten.

Onbereikbaar voor de concurrenten en goed voor het nationaal kampuioenschap.

Wesley van harte gefeliciteerd met dit kampioenschap.

Het district Oss werd vertegenwoordigd door Joey Bongers van BC Zeeland.

De kersverse hoofdklasser was als 5e geplaatst met een moyenne van 9.75 en wist deze positie helaas niet te behouden.

Met 3 winstpartijen, een beste partij van 11 beurten tegen Jordy Snijders en een hoogste serie van 65 sloot hij dit kampioenschap af op de 6e positie.

Toch een bijzonder fraai resultaat.

De kortste partij van het toernooi werd al meteen in de 1e ronde op de tafel gelegd.

In slechts 4 beurten was Ivo Marseille te sterk voor Richard Reyneke.

Met 126 caramboles dacht Ivo ook de hoogste serie gespeeld te hebben, maar daar dacht Jordy toch anders over.

In zijn partij tegen Marcel Ernst kwam de Limburger op een serie van 128. Grote klasse!!!

De eindstand in Roosendaal: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

 

1. Wesley Kramer (Onder Ons Wormer)      12 989    68    14.54    21.42      92
2. Rob de Neef (Padberg) 10 893 92   9.70 13.63   46
3. Jordy Snijders (BC Maarland)   8 822 63 13.04 25.00 128 
4. Ivo Marseille (Honky Tonk)   8 877 83 10.56 37.50 126
5.   Marcel Ernst (BV Ivoor Groenlo)   6 821 98   8.37 10.71   40
6. Joey Bongers (BC Zeeland)   6 745 97   7.68 13.63   65
7. Martin v/d Rijt (DE Hoef)   4 684 88   7.77 15.00   52
8. Richard Reyneke (BV De Vink Ede)   2  1 555 89   6.23   8.82   43

 

Gewestelijke finale dames libre interval.

De dames van BC Zeeland hebben op 1 en 2 juni in Arnhem deelgenomen aan de gewestelijke finale dames.

Hun tegenstanders waren Westpeter-Rhedense Leeuw uit Arnhem en het damesteam uit Den Bosch.

De Arnhemse dames waren te sterk voor de andere twee teams.

Met overtuiging speelden de Arnhemse dames hun wedstrijden en beide andere teams waren niet bij machte om hier enige verandering in te brengen.

Opsteker voor het “Osse team” was dat beide rondes gewonnen werden van het “Bossche” team.

Met 4 matchpunten wisten de dames de 2e plaats voor zich op te eisen. Een prima prestatie.

De uitslag in Arnhem: (resp MP, PP, % car, Teammoy).

1. Westpeter-Rhedense Leeuw 6 - 2 18 -   6      95.08 %   1.383   
2. Frits Willemsen (BV Gelre)     4 - 4    9 - 15 79.20 %    1.046
3. Marco Jansen (Kaketoe '80)      2 - 6      9 - 15 81.91 % 1.086 

 

GF dames Arnhem Copy

VLNR: Jolanda, Jeannette, Manuela (BC Zeeland)

            Janneke, Yvonne, Renate (Westpeter-Rhedense Leeuw)

            Corry, Diny, Yvon ('s-Hertogenbosch).

 

Gewestelijke finale Hoofdklasse libre (7.00 - 11.00)

Joey Bongers van BC Zeeland is in de Hazelaar te Rosmalen, gewestelijk kampioen hoofdklasse libre geworden.

Mede door een afzegging mocht Joey alsnog deelnemen aan deze gewestelijke finale.
Samen met Jan Hein Clement van Kerkzicht en districtskampioen Arie Zwiers van KOT mochten ze in Rosmalen van 5 t/m 7 april hun kunsten vertonen.

Arie was niet bij machte om zijn districtstitel een gewestelijke glans te geven.
Zijn partij tegen Joey begon hij uitstekend maar toen de 100 punten gepasseerd waren viel hij stil.
Ook tegen Jan Hein Clement begon hij uitstekend; in de 1e beurt gelijk een serie van 80. Maar ook hier wist hij het karwei niet af te maken. Beide wedstrijden moest hij toezien hoe zijn districtsgenoten de punten binnenhaalden.
Toch wist Arie nog 2 partijen in winst om te zetten maar dat kon niet verhinderen dat hij op de laatste dag genoegen moest nemen met de laatste plaats.

Jan Hein had op de 2e dag niet zijn dag. Ook hier werden er te veel punten gemorst, maar hij kon gelukkig op de zondag nog wat punten bijeen spelen.
Met een 4e plaats viel hij net buiten het podium.

Joey daarentegen begon uitstekend aan zijn finale. Tegen Arie Zwiers werden 2 punten behaald, al moest hij daarvoor wel heel erg diep gaan. Vanuit een forse achterstand wist hij de partij uiteindelijk toch naar zich toe te trekken.
Arie bleef hier steken op 147 caramboles.

Zijn 2e partij tegen Riny Weemen was tevens de kortste partij van het toernooi.
In slechts 7 beurten was Joey aan zijn totaal van 150 caramboles en Riny wist er slechts 39 tegenover te zetten.

Zijn 3e wedstrijd moest hij tegen Jan Hein Clement en ook Jan Hein viel ten prooi aan de prestatiedrang van de jonge Zeelander.

In 13 beurten had Joey wederom 2 punten en met deze winstpartij nestelde hij zich aan de kop van het klassement. Deze koppositie zou hij niet meer afstaan.
Jan Hein wist net als Joey ook een partij in 7 beurten uit te spelen.

In de 5e ronde slaagde Marco Jansen erin om Joey 2 punten afhandig te maken. In 15 beurten stond er 150 – 114 op het scorebord.

De laatste dag zou tevens de spannendste dag worden voor Joey. Zou hij nog 2 winstpartijen kunnen boeken?

De voorlaatste partij tegen Andre Korsten was Joey in 8 beurten aan de finish.
Toch wist Andre in de nabeurt toch nog tot een totaal van 137 caramboles te komen.

In een rechtstreeks duel met de enige overgebleven concurrent Frits Willemsen wist Joey de titel binnen te halen. Het was de langste partij van het toernooi, maar de spanning maakte dit meer dan goed.

Frits slaagde er in een grote achterstand in te lopen en leek de partij zelfs als eerste uit te spelen. In dat geval zou Joey met 2 caramboles gelijk moeten maken om toch kampioen te worden. Maar Frits miste onverwacht op 3 caramboles van de streep en Joey kon eenvoudig uitspelen.

Joey behaalde 12 matchpunten en een moyenne van 9,75.

Jan Hein Clement behaalde een 4 plaats met 6 matchpunten en een moyenne van 9,57.
Districts kampioen Arie Zwiers kwam niet verder dan een achtste plaats met 4 matchpunten en een moyenne van 9,67.

De hoogste serie was voor de kampioen met 88 treffers op rij.

De uitslag in Rosmalen: (Resp: PP, Car, brt, Agem, Pgem, HS).

1. Joey Bongers (BC Zeeland) 12 1014      104     9.75   21.42    88 
2. Frits Willemsen (BV Gelre)   9   963 119   8.09  12.50 51
3. Marco Jansen (Kaketoe '80)     9    814 101   8.05  11.53 80
4. Jan Hein Clement (Kerkzicht)    8    862   90   9.57  21.42 68
5.   Chris Fasseur (BV 't Ivoor)   6      872   95   9.17  15.00 75
6. Riny Weemen (De Zwijntjes)   6   887   97   9.14  13.63 79
7. André Korsten (Bv De Hazelaar)     5       883   80 11.03  15.00  69
8. Arie Zwiers (KOT)   4   890   92   9.67  16.66 80

Joey gaat nu door naar de nartionale finale en die wordt gespeeld van vrijdag 31 mei t/m zondag 2 juni in Bergen op Zoom.

Wij wensen hem daar veel succes!!!

 

Gewestelijke finale 1e klas libre (4.00 - 7.00) 

In Volkel werd van 15 t/m 17 maart gestreden om het gewestelijk kampioenschap 1e klas libre.

Onder de deelnemers Wilfred Clement van Kerkzicht en Rien v Gaal van BC Zeeland.

In een sterk deelnemersveld wist Wilfred na 7 zware partijen toch de titel voor zich op te eisen.

Toch begon hij niet al te best aan dit toernooi.

In de 1e ronde liep hij al meteen tegen een nederlaag op. Rene Ketels was hem in een niet al te beste partij de baas.

De spelers hadden 28 beurten nodig om een winnaar te krijgen in de persoon van Rene.

Ondanks deze nederlaag wist Wilfred het hoofd erbij te houden en in de 2e wedstrijd waren er maar 15 beurten nodig om zich Fouad Hasbani van het lijf te houden.

In het klassement steeg hij van de 7e naar de 4e plek.

Ronde 3 kende een zéér spannend verloop. Tegen Marinus de Haan wist hij in 22 beurten de partij in winst om te zetten, maar wat scheelde het weinig.

In de nabeurt kwam Marinus slechts één carambole tekort voor een puntendeling.

Met deze winstpartij steeg Wilfred wederom in het klassement en hij bezette na 3 omlopen de 3e positie.

In de 4e ronde had hij tegen Rob de Cler slechts 12 beurten nodig om wederom 2 punten aan zijn totaal toe te voegen en met deze overwinning kwam hij aan kop in het klassement.

Deze koppositie zou hij ook niet meer afstaan.

In de 5e ronde waren het weer 12 beurten die hij nodig had om John Zeelen op de knieën te krijgen en in deze partij scoorde hij met 72 treffers ook de hoogste serie van het toernooi.

Ronde 6 was Peter v Erp zijn tegenstander en ook Peter wist geen antwoord op het solide spel van Wilfred en in 23 beurten was er weer winst voor Wilfred.

De laatste partij tegen Rien v Gaal zou de kers op de taart worden.
Gezien zijn algemeen moyenne zou hij zijn partij nog mogen verliezen, maar Wilfred was erop gebrand om deze partij ook in winst om te zetten.

Slechts 8 beurten waren nodig om de laatste 2 punten te pakken en meteen de gewestelijke titel.

Met deze partij speelde hij ook meteen de kortste partij van het toernooi.

Een waardig kampioen en een bijzonder goede afvaardiging naar het nationaal kampioenschap dat gespeeld wordt van vrijdag 5 t/m zondag 7 april in Hoogeveen.

Bijzonder woord van dank aan de arbiters en schrijvers die op zaterdag waren ingedeeld.

Zij waren op zaterdag om 11.00 uur aanwezig en het zou tot half 10 duren voordat iedereen huiswaarts kon keren. Veel dank namens de spelers voor jullie ondersteuning.

De uitslag in Volkel: (resp: PP, Car, brt, Agem, Pgem, HS).

1. Wilfred Clement (Kerkzicht) 12 826      120    6.88    15.00 72 
2. Rene Ketels (Paperclip)   9 805 153 5.26    6.66 43
3. Peter v Erp (Royal Events Palace)      9  777 157 4.94    7.05 30
4. Fouad Hasbani ('t Ivoor)    8  821 153 5.36    6.66 51
5.   Rien v Gaal (BC Zeeland)   7    673 120 5.60    6.66 54
6. Marinus de Haan (Kaketoe '80)     6 714 154 4.63    5.71 33
7. John Zeelen (OGC)   4     750 123 6.09    9.23  42
8. Rob de Cler (De Snelpost)   1 521 138 3.77    6.31 43 

 

GF 1e klas libre Copy

VLNR: Marinus (6e), Fouad (4e), Peter (3e), Rob (8e)
            Wilfred (1e), Rien (5e), Rene (2e), John (7e). 

 

Districtsfinale Hoofdklasse libre (7.00 - 11.00) 

Eind vorige week had Jong Geleerd de organisatie in handen van de districtsfinale hoofdklasse libre.

In een sterk deelnemersveld wist Arie Zwiers het hoofd koel te houden en liet het niet op de laatste partij aankomen.

Bij het ingaan van de laatste partij had hij een dusdanige voorsprong opgebouwd, dat hij niet meer te achterhalen was voor zijn achtervolgers.

Toch moesten juist deze achtervolgers nog voliop aan de bak om de 2e plaats veilig te stellen die toegang geeft tot deelname aan de gewestelijke finale.
Voor deze 2e plaats waren nog drie kanshebbers; Theo v/d wetering, Joey Bongers en Jan Hein Clement.

Theo verliest in een directe confrontatie met Arie zijn partij en blijft op 6 punten staan.

Zijn moyenne is 8.06 en daar moeten de andere twee deelnemers nog maar aan zien te komen. Zij zullen hun partij dan ook winnend af moeten sluiten.

Jan Hein speelt nog 2 wedstrijden en daar zal hij er minimaal 1 van moeten winnen.
Joey speelt nog 1 partij en ook hij moet zijn partij winnen om in de race te blijven.
De 1e cruciale partij is die tussen Jan Hein en Joey.

Jan Hein gaat voortvarend van start en weet een voorsprong op te bouwen van bijna 70 punten.

Joey krijgt in de 12e beurt de ballen in serie en toen wist Jan Hein dat deze partij verloren zou gaan.

Het werd uiteindelijk 150 – 144 in het voordeel van Joey die met deze overwinning ook op 6 punten kwam en met 8.54 Theo voorbijging in het klassement.

De laatste partij zou bijzonder belangrijk worden voor Jan Hein.

Bij winst komt hij ook op 6 punten en dan is het moyenne bepalend of hij de 2e plaats inneemt. Bij verlies is het einde oefening.
Maar Jan Hein maakt deze keer geen fouten en ook nu weer zijn er 12 beurten nodig om tot een winnaar te komen en hij mag het genoegen smaken om de kampioen 2 punten afhandig te maken.
Belangrijker is echter zijn moyenne. Met een mooie 8.98 nestelt hij zich op een 2e plaats en die geeft recht om samen met Arie naar de gewestelijke finale te gaan.

Wij wensen beide spelers daar veel succes!!

De kortste partij kwam op naam van de kampioen; hij wist in slechts 6 beurten het benodigde aantal van 150 caramboles te produceren. De hoogste serie van het toernooi werd gemaakt door Joey. Bij het aantal van 74 moest hij stoppen omdat de partij daarmee ten einde was. Het hadden er ook 150 kunnen zijn.
De uitslag in Volkel: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Arie Zwiers (KOT)   8    700     74  9.45    25.00 67
2. Jan Hein Clement (Kerkzicht)   6 665 74 8.98 12.50 73
3. Joey Bongers (BC Zeeland)      6 598 70 8.54 12.50 74
4. Theo v/d Wetering (Jong Geleerd)     6 718 89 8.06 15.00 45
5. Wim Vissers (KOT)   4 634 82 7.73 15.00 68
6. Carel Hurkmans (BC Zeeland)   0 401 83 4.83 ------- 34

 DF Hoofdklasse libre

VLNR: Carel Hurkmans (6e), Theo v/d Wetering (4e), Joey Bongers (3e),

            kampioen Arie Zwiers, Wim Vissers (5e), Jan Hein Clement (2e)

 

 

Districtsfinale dames libre interval 

Antoinette Bek (Touché) is er weer in geslaagd om de districtstitel dames libre op haar naam te schrijven.
In Zeeland moest zij aantreden tegen alleen maar speelsters van BC Zeeland.
Leuk detail is dat de speelsters allemaal lid zijn van het arbiterscorps district Oss en dat zij op de finaledag geteld werden door arbiters die nog maar sinds kort hun arbitersbadge in bezit hebben.

Vorig jaar moest zij tot de laatste ronde wachten voordat zij zeker was van de titel maar dit jaar was ze alles en iedereen de baas.

In de 2e ronde wist Jeannette Habraken er in de nabeurt nog een remise uit te slepen maar voor de rest van de wedstrijden was er geen vuiltje aan de lucht.

In de laatste ronde kon Manuela v Boxtel haar ongeslagen status nog aanvallen, maar ook deze horde nam ze zonder noemenswaardige problemen.

Met 11 punten, een algemeen moyenne van 0.95, een beste partij van 1.36 en een hoogste serie van 10 mag Antoinette zich nu gaan richten op de gewestelijke finale.

Deze finale wordt gespeeld in Dongen van 29 t/m 31 maart.
Wij wensen Antoinette daar veel succes

De uitslag in Zeeland: (resp: PP, car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Antoinette Bek (Touché) 11 180      188   0.95    1.36 10 
2. Manuela v Boxtel (BC Zeeland)   6 195 186 1.04 1.35 10
3. Jeannette Habraken (BC Zeeland)      5 275 163 1.68 2.15 14
4. Jolanda Bongers (BC Zeeland)   2 103 197 0.52 0.75   3

 Deelnemers DF dames libre

 VLNR: Manuela v Boxtel (2e), Jeannette Habraken (3e)
             Jolanda Bongers (4e) en kampioene Antoinette Bek.

 

Nationale Finale driebanden dames

Jeannette Habraken heeft afgelopen week deelgenomen aan de nationale finale driebanden dames in Almere.

Jeannette wist (met een deelnemersaantal van boven de 40) een bijzonder fraaie 21e plaats te bereiken.

Ietwat vreemd was het wel dat de top van de Nederlandse driebandenspeelsters allemaal in een andere poule waren ondergebracht en ze ook allemaal 15 caramboles moesten maken. Dan hebben de “mindere” dames weinig tot geen kans op een plek bij de finalisten.

Des te fraaier is de 21e plaats die Jeannette wist te behalen.

Met 6 matchpunten, een algemeen moyenne van 0.393, een beste partij van 0.600 en een hoogste serie van 3 ging Jeannette tevreden huiswaarts.

 

Districtsfinale 3e klas bandstoten (1.50 - 2.30)

Germenzeel uit Uden had afgelopen week de organisatie in handen van de districtsfinale 3e klas bandstoten.

Deze finale werd met 9 man gespeeld omdat Piet Banken een promotie behaald had en alsnog werd toegevoegd aan de deelnemerslijst.
Piet zou het nog ver gaan schoppen in deze finale.

Toen vrijdagavond de laatste wedstrijden van die dag gespeeld waren, was er al een kleine schifting geweest voor wat betreft de kanshebbers voor de titel.
Harrie Maas, Piet Banken en Frits v Beljouw hadden de beste papieren op zak, maar ook Hans v Erp en gerard Bouten waren nog niet afgeschreven.

Op de laatste wedstrijddag ging Hans onderuit tegen Frits Verhoeven en zag een klassering bij de beste 3 in rook opgaan.

De overige deelnemers wisten hun partijen wel te winnen en in de laatse ronde zou het dan moeten gebeuren.

Frits v Beljouw en Harrie Maas beiden op 11 punten, gevolgd door Piet Banken met 10 punten.

Piet gaat van start tegen Peter Nederkoorn en in 28 beurten heeft Piet de punten op zak.

Met 55 – 29 geeft hij Peter het nakijken en kijkt vol spanning wat er op de andere tafels gebeurt.

Harrie Maas moet het opnemen tegen Frits Verhoeven en ook Harrie maakt geen fouten.

Met 55 – 31 in 25 beurten is Harrie zeker van deelname aan de gewestelijke finale.
maar gaat deze overwinning hem ook de titel opleveren?

Dat zou zomaar kunnen maar dan moet Frits gelijk spelen of verliezen van hans v Erp.

En Hans doet zijn sportieve plicht en speelt in 25 beurten zijn 55 caramboles bij elkaar. In de nabeurt komt Frits niet tot scoren en de kampioen van 2019 is bekend in de persoon van Harrie Maas van Touché.

De kortste partij en de hoogste serie kwamen op naam van Hans v Erp.

Hij speelde in 18 beurten zijn 55 caramboles bij elkaar en zijn hoogste serie bedroeg 18.

Harrie gaat samen met de eerdergenoemde Piet Banken door naar de gewestelijke finale en die wordt gespeeld van vrijdag 22 t/m zondag 24 maart in het district Veluwezoom.

Wij wensen hen daar veel succes!!!

De uitslag in Uden: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Harrie Maas (Touché) 13 429      206   2.08    2.61  15 
2. Piet Banken (KOT) 12 409 237 1.72 2.75 14
3. Frits v Beljouw (Germenzeel)  11 412 209 1.97 2.61 16
4. Hans v Erp (BC Zeeland) 10 400 184 2.17 3.05 18
5.   Gerard Bouten (BC Zeeland)   8    389 229 1.69 2.89 12
6. Bas v kessel (Touché)     8 383 228 1.67 2.20 11
7. Frits verhoeven (VDO)   6     357 232 1.53 2.29 13
8. Peter Nederkoorn (SOKO)   2 295 228 1.29 1.83   9 
9. Antoon v/d Brand (BC Zeeland)      2 301 237 1.27 1.30 14

 

DF 3e klas band

VLNR: Peter, Gerard, Hans, Bas, Frits, Antoon.

Zittend: Piet, Harrie, Frits.

 

Districtsfinale 1e klas libre (4.00 - 7.00)   

 Van woensdag 13 t/m zaterdag 16 februari werd bij Germenzeel in Uden de districtsfinale 1e klas libre gespeeld.

Het zou een toernooi worden waar bijzonder goed gepresteerd werd en waar op de finaledag de tussenstand danig overhoop werd gehaald.

Kanshebbers voor de titel waren er genoeg maar Wilfred Clement bleek na drie dagen biljarten toch de beste papieren te hebben.
Bij het ingaan van de laatste speeldag lag alles nog open.

Theo Kuijpers, een van de kanshebbers, zag zijn kansen op de titel in rook opgaan na twee verliespartijen en ook Richard de Visser moest na een verliespartij zijn titelaspiraties danig bijstellen. Wel wist Richard met 65 treffers de hoogste serie van het toernooi te produceren.
Wie wel sterk speelde de laatste dag was Rien v Gaal.
Met een beste partij van het toernooi (120 uit in 10 beurten) en met winst op Wilfred, zag het er goed uit voor Rien.
Maar toch kwam hij aan het eind van de rit 2 kostbare punten tekort om evenals Wilfred 12 punten te vergaren.

Wilfred Clement van Kerkzicht de kampioen van de 1e klas libre en hij gaat samen met Rien v Gaal deelnemen aan de gewestelijke finale.

Deze finale wordt georganiseerd door ons eigen district en wordt gespeeld van 15 t/m 17 maart bij Jong Geleerd in Volkel.

Wij wensen beide heren, en uiteraard ook de andere deelnemers, veel succes en sportieve strijd.

De uitslag in Uden: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Wilfred Clement (Kerkzicht)      12 829      148    5.60       9.23  43 
2. Rien v Gaal (BC Zeeland) 10 820 149 5.50 12.00 46
3. Richard de Visser (BC Uden)    8 790 137 5.76 10.00 65
4. Theo Kuijpers (Moira)   8 599 124 4.83   7.50 40
5.   Hans v Erp (BC Zeeland)   6    772 149 5.18   6.31 32
6. Harrie v Bommel (KOT)     6 724 170 4.25   5.71 36
7. Harrie Maas (Touché)   4     651 135 4.82 10.90 50
8. Andre Gras (Germenzeel)   2 676 132 5.12   7.05 46

 

 Deelnemers DF 1e klas libre

VLNR:     Rien v Gaal, Harrie v Bommel, Wilfred Clement, Harrie Maas, Hans v Erp, Richard de Visser

Zittend:  Theo Kuijpers, Andre Gras.     

 

 

Districtsfinale 4e klas bandstoten (1.00 - 1.50)

In ons eigen clubhuis, café 't Oventje in Zeeland werd van 7 t/m 9 februari gestreden om het districtskampioenschap 4e klas bandstoten.
Maar liefst de helft van het deelnemersveld kwam uit voor Jong Geleerd, dus het zou een hele klus worden voor de overige deelnemers om Jong Geleerd van de titel af te houden. Ton Kandelaars en Ronald de Groot hadden zich voor deze finale weten te plaatsen. 
In de 1e ronde kwam Ronald de Groot aan de leiding en hij zou tot aan de laatste ronde kanshebber zijn en blijven voor de titel.
Maar Ruud Willems (Jong Geleerd) kwam in de 2e ronde aan de leiding en zou die ook niet meer af staan.

Hij kreeg geduchte tegenstand van eerdergenoemde Ronald de Groot, maar ook zijn eigen clubgenoot Bart v Driel bleef het hem lastig maken tot de laatse wedstrijd.
Na het einde van ronde 5 stonden Ruud en Bart beiden op 8 punten, gevolgd door Ronald op 7 punten.

In de 6e ronde treffen Ruud en Bart elkaar en het zou er om gaan spannen!!.
In de 29e beurt maakte Bart zijn 40e carambole en Ruud moest in de nabeurt nog de ontbrekende 8 caramboles zien te maken om zijn leiderspositie niet kwijt te raken.
De aquitstoot zit er netjes op en ook de resterende 7 punten worden gemaakt waardoor hij er een gelijkspel uit weet te slepen.

Ruud blijft zijn leiderspositie houden maar door het gelijke spel van Bart en de winst van Ronald op André, schuift Ronald een plaatsje op in het klassement.
In de 7e ronde moest Bart tegen Bert v Hoorn en op de andere tafel ging Ruud aan de slag tegen Hans Bervoets.
Bart kreeg geen vat op Bert en in de 23e beurt maakte Bert een einde aan de partij.
Ruud ging als een komeet van start in zijn partij tegen Hans Bervoets.
In no-time had Ruud een dusdanige voorsprong opgebouwd dat de zege niet meer in gevaar kwam. In de 13e beurt maakte Ruud een einde aan de ongelijke strijd. Dit was tevens de beste partij van het toernooi.
Vermeld moet worden dat Hans Bervoets, ondanks ondraaglijke rugpijn, toch zijn sportieve plicht nam en toch op de laatste wedstrijddag verscheen om zijn partijen te spelen. Grote klasse Hans!!!


Het moyenne van Bart (1.32) was net iets beter dan de 1.29 van Ronald en zodoende gaan er 2 spelers van Jong Geleerd naar de regiofinale.
Wim v/d Locht (eveneens Jong Geleerd) nam met 12 treffers de hoogste serie van het toernooi voor zijn rekening.
Ruud en Bart gaan samen door naar de gewestelijke finale en die wordt gespeeld van 8 t/m 10 maart in het district Nijmegen en de organisatie is dan in handen van Kaketoe ’80.
Ook Ruud en Bart veel succes in Nijmegen!!!
De uitslag in Zeeland: (resp: PP, Car, brt, Agem, Pgem, HS).

1. Ruud Willems (Jong Geleerd)       11 275      177     1.55     3.07   10 
2. Bart v Driel (Jong Geleerd)   9 256 193 1.32 1.66   8
3. Ronald de Groot (BC Zeeland)    9 266 206 1.29 1.73 10
4. Bert v Hoorn (SOKO)   8 253 216 1.17 1.73   9
5.   Wim v/d Locht (Jong Geleerd)   7    265 212 1.25 1.60 12
6. André Derckx (Jong Geleerd)     6 245 195 1.25 1.53 10
7. Hans Bervoets (Touché)   6     216 186 1.16 1.66   9
8. Ton Kandelaars (BC Zeeland)   0 188 205 0.91 ----   8

 

Districtsfinale 2e klas libre (2.50 - 4.00) 

KOT uit Ravenstein organiseerde de districtsfinale 2e klas libre bij Herberg De Mulder in Megen.

Het zou een bijzonder spannende finale worden met de ontknoping op de laatste dag.

Er waren maar liefst 5 spelers die de laatste dag nog aanspraak konden maken op de titel.

Piet Banken en Hennie v Vught lieten een steekje vallen, maar de overige 3 deelnemers beten zich vast in hun partijen met een gelukkige Frits v Beljouw als winnaar.

Frits stak met kop en schouders boven de rest uit. Met een kortste partij van 6.92 (90 car. uit 13 beurten) legde hij hoogstwaarschijnlijk de basis voor zijn overwinning in Megen.

Met een serie van 43 wist hij ook de hoogste serie van het toernooi te maken. En met een algemeen moyenne van 4.38 torende hij ver boven Bas v Kessel (3.56) en Gerard Bouten (2.79) uit die resp. 2e en derde werden.

Frits gaat nu, samen met Bas, deelnemen aan de gewestelijke finale en die wordt gespeeld van 15 t/m 17 februari in het district Nijmegen. Wij wensen hen daar veel succes.

De eindstand in Megen: (resp: PP, Car, brt, Agem, Pgem, HS).

1. Frits v Beljouw (Germenzeel)       10 588    134   4.38   6.92    43 
2. Bas v Kessel (Touché) 10 553 155 3.56 5.00 33
3. Gerard Bouten (BC Zeeland)  10 565 202 2.79 4.09 14
4. Hennie v Vught (Germenzeel)   9 584 194 3.01 3.46 25
5.   Piet Banken (KOT)   8    553 188 2.94 3.91 19
6. Peter Nederkoorn (SOKO)     5 491 196 2.50 3.10 17
7. Theo Kuijpers (Jong Geleerd)   3     546 182 3.00 3.60 28
8. Bart v Driel (Jong Geleerd)   1 546 191 2.85 2.90 18

Kampioen 2e klas libre Copy

De kampioen 2e klas libre  Frits v Beljouw

 

 Deelnemers 2e klas libre Copy

VLNR:  Piet Banken, Peter Nederkoorn, Bas v Kessel, Hennie v Vught

             Frits v Beljouw, Gerard Bouten, Theo Kuijpers, Bart v Driel

 

 

Districtsfinale 3e klas libre (1.70 - 2.50)

Henk v Kuppeveld is de nieuwe districtskampioen 3e klas libre. 

Afgelopen week werd er in Germenzeel fel gestreden door 1 dame en 7 heren.

De dame moest helaas het onderspit delven maar de heren maakten er aan het einde van het toernooi nog een spannende finale van.

De gebroeders Derckx wisten tot het einde toe nog zicht te houden op de titel en ook Frits Verhoeven liet zich niet zomaar wegzetten.

Toen de laatste partijen gespeeld waren wisten zowel Henk als Antoon 10 punten vergaard te hebben, maar het moyenne van Henk was met 2.44 beter dan de 2.21 die Antoon kon overleggen.

Op de 3e plaats eindigde André Derckx die op zijn beurt Frits weer op moyenne wist te kloppen.

Hier was het verschil zéér klein te noemen; Andre 2.306 tegenover Frits 2.291.

De kortste partij van het toernooi werd gespeeld door Antoon Derckx. Hij maakte zijn 70 car. in 20 beurten en de hoogste serie kwam op naam van zijn broer André die er 22 op rij wist te maken.

Henk gaat nu deelnemen aan de gewestelijke finale en die wordt gespeeld in het district Veluwezoom van 25 t/m 27 januari. Wij wensen hem daar veel succes!!!

De uitslag in Uden: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Henk v Kuppeveld (De Huuskamer)       10 457    187   2.44   3.33    13 
2. Antoon Derckx (BC Uden) 10 448 202 2.21 3.50 15
3. André Derckx (Jong Geleerd)    8 459 199 2.30 2.91 22
4. Frits Verhoeven (VDO)   8 440 192 2.29 3.18 13
5.   Bert v Hoorn (SOKO)   6    409 217 1.88 2.33 13
6. Ad v/d Ven (Jong Geleerd)     6 420 226 1.85 2.59 14
7. Jeannette Habraken (BC Zeeland)   4     383 217 1.76 2.69 14
8. Peter Weijenhoven (Germenzeel)   4 387 236 1.63 2.00 12

181222 023 DF 3e kl libre web Copy

Achter VLNR: Ad v/d Ven, Peter Weijenhoven, André Derckx, Frits Verhoeven.
Voor    VLNR: Antoon Derckx, Jeannette Habraken, Henk v Kuppeveld, Bert v Hoorn.

 

 

Regiofinalefinale 2e klas driebanden (0.400 - 0.550) 

Biljartvereniging ’t Ottertje uit Ottersum had begin november de beste driebandenspelers van het district Midden Nederland over de vloer.

Zij gingen uitmaken wie zich gewestelijk kampioen mocht noemen van de 2e klas driebanden klein.

Onder de deelnemers twee leden van het district Oss. Districtskampioen Antoon v/d Brand van BC Zeeland werd vergezeld door Frits v Beljouw van Germenzeel.

Beide spelers konden zich helaas niet mengen in de strijd voor een podiumplaats.

Frits werd met 6 punten knap 4e en daar moest het moyenne de doorslag geven.
Maar liefst 4 spelers wisten 6 punten te behalen maar Frits wist ze allemaal voor te blijven.
Voor districtskampioen Antoon v/d Brand was dit niet zijn toernooi. Hij wist slechts een partij in winst om te zetten en met 2 punten moest hij genoegen nemen met de laatste plaats.

Kampioen in Ottersum werd de als 4e geplaatste Dik Buitink. Dik hoefde zich slechts éénmaal gewonnen te geven en de rest van de partijen waren goed voor in totaal 12 matchpunten.

Er waren 4 spelers die de hoogste serie achter hun naam mochten zetten; Dik Buitink, Gerard Kroon, Michael Joostink en Geert-jan Peters rit wisten allemaal een serie van 6 te maken.
Geert-jan wist bovendien ook nog de beste partij te realiseren.

In 28 beurten had hij zijn 25 punten te pakken wat hem een particulier moyenne opleverde van 0.892.

Dik gaat nu deelnemen aan de nationale finale en die wordt gespeeld van 7 t/m 9 december in Maarn.

Wij wensen hem daar veel succes toe.

De uitslag in Ottersum: (resp: PP, car, brt, Agem, Pgem, HS). 

1. Dik Buitink (Paperclip)      12 173    379    0.456   0.595    
2. Piet v Berkel (Rio bar) 10 162 329 0.492 0.657 5
3. Gerard Kroon (De Wester)     8 155 344 0.450 0.806 6
4. Frits v Beljouw (Germenzeel)   6 153 335 0.456 0.675 4
5.   Michael Joostink (Petersberg)   6    156 360 0.433 0.641 6
6. Jan v/d Vorle (Royal Events Palace)     6 152 358 0.424 0.568 4
7. Geert-jan Peters rit (Luctor)     6     148 357 0.414 0.892 6
8. Antoon v/d Brand (BC Zeeland)    2 139 348 0.399 0.490 4

 

Districtsfinale 1e klas driebanden klein (0,550 - 0,750)

De districtsfinale 1e klas 3 banden klein is gewonnen door Jos v Leur van Touché.

Hij heeft hier wel fel strijd moeten leveren met Harrie de Groot van BC Zeeland.

Beide spelers gaven elkaar zéér weinig toe en na 5 omlopen hadden beide kemphanen 8 wedstrijdpunten verzameld.

Jos wist in 228 beurten 138 caramboles bijeen te spelen en Harrie had 223 beurten nodig om 128 punten te vergaren. Het moyenne moest hier de

beslissing brengen en dat pakte goed uit voor Jos. Met een algemeen moyenne van 0.605 bleef hij Harrie, die 0.573 wist te behalen, voor in het klassement.

Goede derde werd Mari Kuijpers, die met 0.602 het op één na beste moyenne kon overleggen, maar 2 wedstrijdpunten tekort kwam.
Mari wist wel de kortste partij op het scorebord te krijgen; in slechts 31 beurten had hij zijn partij uit met het fraaie moyenne van 0.967.

Ronald de Groot kwam in de boeken met de hoogste serie van 6.

De uitslag in Oss: (resp: PP, car, Brt, Agem, Pgem, HS). 

1. Jos v Leur (Touché)         8 138     228    0.605  0.833    
2. Harrie de Groot (BC Zeeland) 8 128 223 0.573 0.800 4
3. Mari Kuijpers (DVK) 6 123 204 0.602 0.967 5
4. Ronald de Groot (BC Zeeland) 4 114 238 0.478 0.731 6
5.   Geert v Lith (Touché) 2    116 224 0.517 0.480 4
6. Bert Pansier (Touché) 2   93 217 0.428 0.500 5

 

Districtsfinalefinale 5e klas libre interval

Biljartclub Zeeland had van donderdag 20 t/m zaterdag 22 september de organisatie in handen van de finale 5e klas libre interval.

Onder de deelnemers drie leden van de organiserende vereniging. Helaas voor deze spelers maar zij konden geen rol van betekenis vervullen tijdens deze finale.

Wim v/d Ven (Germenzeel) en Paul v Halen (De Coehoorn) wisten zich wel te onderscheiden van de rest van het veld.

Zowel Wim als Paul wisten 10 wedstrijdpunten te behalen maar het percentage van Wim was beduidend hoger dan het percentage wat Paul kon overleggen. Wim haalde een score van 97 % en daar kwam Paul niet aan met 92 %
Wim dus kampioen van de 5e klas met een goede tweede in de persoon van Paul v Halen.
Gijs v/d Heuvel van BV De Coehoorn kwam met 8 punten en een percentage van 91 op de 3e plek.

Pedro v Lieshout van Touché wist als enige speler boven de grens van 1.20 uit te komen en Pedro gaf aan dat hij graag wilde promoveren naar de 4e klas.

De kortste partij van het toernooi werd gespeeld door John v Lankveld; Hij wist zijn 31 car. in 17 beurten te maken. Knappe partij van John. De hoogste serie kwam op naam van de kampioen. Hij scoorde er 13 aaneen.

De uitslag in Zeeland (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS, %)

1. Wim v/d Ven (Germenzeel)         10 217     185    1.17   1.94     13   97 %
2. Paul v Halen (De Coehoorn) 10 172 158 1.08 1.40 10 92 %
3. Gijs v/d Heuvel (De Coehoorn)   8 203 181 1.12 1.37   9 91 %
4. Pedro v Lieshout (Touché)   6 207 168 1.23 1.68   9 93 %
5.   Manuela v Boxtel (BC Zeeland)   6    180 158 1.13 1.50 11 90 %
6. Maarten Ariaans (Germenzeel)   4 182 199 0.91 1.26   7 91 %
7. Adriaan de Loyer (BC Zeeland)     4     149 170 0.87 0.96   7 85 %
8. Jolanda Bongers (BC Zeeland)     2 116 214 0.54 0.55   5 77 %
9. John v Lankveld (Jong Geleerd)      2 126 189 0.66 1.82 11 67 %

Wim gaat nu samen met Paul door naar de Regiofinale en die wordt gespeeld in ons eigen district Oss en wel van 9 t/m 11 november.

De organisatie is dan in handen van BV Touché.

 

180922 234 DF 5e klas libre district Oss 2018 web Copy

 Boven VLNR:    Pedro v Lieshout, John v Lankveld, Adriaan de Loyer, Maarten Ariaans, Gijs v/d Heuvel.

Onder    VLNR:    Wim v/d Ven, Jolanda Bongers, Manuela v Boxtel, Paul v Halen.

 

Districtsfinalefinale 2e klas driebanden (0.400 - 0.550)  

Afgelopen week had KOT uit Raventein de organisatie in handen van het districtskampioenschap 2e klas driebanden.

Aan dit kampioenschap deden slechts 5 deelnemers mee, maar de wedstrijden waren er niet minder spannend door.

Nadat alle wedstrijden gespeeld waren bleken Henk en Antoon beiden 6 punten behaald te hebben.

Antoon had in 182 beurten 75 caramboles gescoord en Henk wist uit 193 beurten 76 car. te scoren.

Met een algemeen moyenne van 0,412 mocht Antoon zich districtskampioen noemen met Henk als goede tweede met een moyenne van 0,393

Beide heren kunnen zich nu op gaan maken voor de Regiofinale en die wordt gespeeld in Ottersum bij café ´t Ottertje van vrijdag 2 t-m zondag 4 november.

De uitslag in Megen: (resp: PP, Car, Brt, Agem, Pgem, HS).

1. Antoon v/d Brand (BC Zeeland)         6 75     182    0.412   0.560    
2. Henk Arts (DVK) 6 76 193 0.393 0.580 5
3. Frits v Beljouw (Germenzeel) 4 78 188 0.414 0.650 4
4. Wioel Pelzer (BC Zeeland) 4 63 187 0.336 0.400 3
5.   Peter Nederkoorn (SOKO) 0    50 200 0.250 ------ 3

 

DF 2e klas 3banden Copy

 

 VLNR:  Peter Nederkoorn, Frits v Beljouw, Mari Kuijpers, Antoon v/d Brand, Wiel Pelzer.